Haberler ve Medya

Haberler ve Medya

ENGIE’nin Türkiye’deki ana hedefi paydaşlarına güvenilir bir ortak olma vizyonunu geliştirmektir.

ENGIE Türkiye’de bütün iş alanlarında 40 yıldan fazla süredir hizmet vermekte ve bu büyüyen enerji pazarında fırsatlarını genişletmeyi hedeflemektedir. Türkiye pazarındaki bu büyüme 5 farklı alanda hedeflenmektedir.
 
ENGIE CEO’su ve Ülke Temsilcisi Denis Lohest bu konuya bakış açılarını şu cümlelerle ifade etmiştir: “Türkiye’deki stratejimiz, Yenilenebilir Enerji’ye öncelik verecek şekilde üretim kapasitemizi arttıracak projeler geliştirmek ve bu alandaki ihalelere katılmak; müşterilerimiz ile uzun vadeli ilişkiler kurarak enerji tedariğinde onlara destek olmak; enerji verimliliği, bakım & onarım ve tesis yönetimi alanlarında hizmetleri sağlamak; enerji piyasasındaki ana ürünleri tedarik etmek ve müşterilerimizle uzun dönemli ve güçlü ortaklıklar kurma ve Türkiye pazarında lider pozisyonumuzu korumak için var olan aktivitelerimizdeki performansımızı, etkinliğimizi ve esnekliğimizi arttırmaktır. Bu kapsamda, Türkiye’de paydaşlarımız için güvenilir bir ortak olma vizyonumuzu geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Bu vizyondan yola çıkarak, ENGIE, Türkiye pazarının ihtiyacı olan gaz tedariği konusunda projeler gerçekleştirmektedir. ENGIE Grubu’nun FSRU (Yüzer LNG Depolama ve Gazlaştırma) Terminallerinden biri olan Neptüne, Türkiye’nin ilk FSRU Terminali olarak İzmir’deki Etki LNG Terminalinde faaliyet göstermektedir. Neptüne, 145,000m3 kapasiteye sahiptir. LNG alan, depolayan ve doğalgaz olarak teslim eden bir sistem görevi görmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda, BOTAŞ ile spot kargo sözleşmeleri ile ticari ilişkiler kurulmuştur. Yakın zamanda, BOTAŞ’tan gelen bir son dakika talebi ile ENGIE ekibi, BOTAŞ’ın kritik arz ve talep dengesini korumasına yardımcı olmak için ENGIE’nin sözleşmeli spot kargolarından birini Türkiye’ye yönlendirmiştir. Buna paralel olarak, BOTAŞ ile orta vadeli satış fırsatları alanında görüşmeleri sürmektedir.

ENGIE’nin Global Enerji Yönetimi (GEM) birimi, Türkiye’deki piyasa üzerinden enerji piyasalarını birbirine bağlamayı hedeflemekte, İstanbul’da bir gaz ve elektrik ticaret platformu kurarak bu alandaki hızlı büyüme planını uygulamaya geçirmeyi hedeflemektedir.  Bu sayede, Türkiye’deki ENGIE tesislerinin rekabet gücünü arttırmak için arzı ve piyasa erişimini optimize etmek ve elektrik santralleri ile gaz satış ekiplerine destek amacıyla enerji risk yönetim hizmetleri sağlamayı planlamaktadır. Aynı zamanda, GEM’in serbest piyasalarda müşteri hizmetleri konusundaki 15 senelik tecrübesini aktarmasına olanak sağlayan ticari hizmetlerini de üçüncü taraflar ile paylaşmaktır. Yenilenebilir elektrik üretimi ve benzeri hizmetler ile Türkiye’deki elektrik ve gaz toptan satış pazarının gelişmesi için aktif bir destek sağlayacaktır. 

Perakende Satış tarafında, tüketicilerin Elektrik sözleşmesi yapmasını kolaylaştırmak için ENGIE, 15 Aralık tarihinde yeni web sitesini – www.engie.com.tr - kullanıma sunmuştur. Bu web sitesi, Türkiye’deki serbest elektrik tüketicilerinin cazip elektrik tekliflerine en kolay şekilde ulaşabilmelerini sağlayacak bir online portaldır. Tüketiciler, Enerji sözleşmelerini bu portal üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler. ENGIE, bu web sitesi üzerinden, kısa vadede küçük ve büyük ölçekli işletmelere, orta ve uzun vadede de konut müşterilerine ulaşmayı hedeflemektedir. ENGIE, tüketicilerin pazardaki en son gelişmeler hakkındaki bilgilere, enerji tedariği konusunda cazip tekliflere, kampanyalara kolayca erişebilmesi için dijital bir deneyim yaratmayı hedeflemektedir.   

TÜM BASIN BÜLTENLERİ

Türkiye’nin İlk Yüzen LNG Terminali’nin Açılışı

23 Aralık 2016 tarihli basın bültenini okumak için tıklayın.

Doğalgaz Arızasına Anjiyo Tekniğiyle Müdahale

25 Ocak 2017 tarihli basın bültenini okumak için tıklayın.

ENGIE Türkiye'nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi
04 Ekim 2017 tarihli basın bültenini okumak için tıklayın.

İZGAZ Çocuk Tiyatrosu Haberleri:

İZGAZ Çocuk Tiyatrosu yeni oyunun galasını yaptı — 16 Mart 2016, Kocaeli Gazetesi 

Geleneksel İZGAZ Çocuk Tiyatrosu devam ediyor — 15 Mart 2016, Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi 

İZGAZ Çocuk Tiyatrosu yeni oyunun galasını yaptı — 15 Mart 2016, Değişen Kocaeli Haber Sitesi 

iZGAZ Toplu Sözleşme İmza Haberi

İZGAZ personeline yüzde 13 zam — 15 Mart 2016, Kocaeli Gazetesi 

TES-İŞ ile İZGAZ anlaştı — 15 Mart 2016, Çağdaş Kocaeli Gazetesi 

İZGAZ'da imzalar atıldı — 7 Şubat 2015, Demorat Kocaeil Gazetesi 

UNIMAR – İş Kazasız 3000 Gün Haberleri

Tekirdağ'da bir firma, kazasız 3 bininci gününü kutladı — 5 Şubat 2016, Haberler Sitesi 

İZGAZ'dan Doğalgaz Güvenliği Hakkında Güncel Haberler

'Stopple' Doğalgaz Hat Güvenliğini Arttırıyor — 25 Ocak 2017, Milliyet Gazetesi

İZGAZ'da 'Stopple' kutlaması — 25 Ocak 2017, Hürriyet Gazetesi

Stopple Kocaeli'ye geliyor... — 25 Ocak 2017, Kocaeli Gazetesi 

Stopple Kocaeli'ye geliyor... — 25 Ocak 2017, Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi 

Doğalgaz arızasına anjio tekniği ile müdahale — 25 Ocak 2017, Enerji Günlüğü