ENGIE Hakkında

Etik İhbar Hattı

ENGIE, ulusal ve uluslararası yasaların son gereksinimlerini karşılamak adına yeni bir ihbar sistemini hayata geçirmiştir. İhbar sistemi, Grup etik kurallarının yanı sıra yasaları ve yönetmelikleri ihlal eden davranış veya davranışların rapor edilmesini mümkün kılarken ihbarda bulunanın kimliğini ve aşağıdaki e-posta ve telefon numarası aracılığıyla iletilen tüm diğer bilgilerin gizliliğini korumakla yükümlü olacaktır:

E-posta adresi: ethics@engie.com

Telefon numarası: +33 (0) 1 45 51 03 67 (Her yerden aranabilen sabit hat)  

Sistem, ihbarları almak ve açıklanan bilgilerin ve ihbarda bulunanın kimliğinin gizliliğini temin etmekten sorumlu olan ENGIE dışı bir servis sağlayıcı tarafından işletilecek olup tüm ENGIE çalışanlarına ve paydaşlarına açık olacaktır.

Daha fazla bilgi için, orijinal İngilizce İhbar Politikasını ve Türkçe tercümesini internet sitemizde bulabilirsiniz.

ENGIE Grubu, Etik, Uyum ve Gizlilik Departmanı sistem aracılığıyla bir etik ihbarının alınması üzerine ihbarın anonimleştirilmiş olarak incelemesi ve soruşturması için Grup Etik, Uyum ve Gizlilik Departmanı ile paylaşılacağının altını çizmek ister. Sistem aşağıdaki gibi çalışır:


Daha fazla bilgi için lütfen ENGIE Türkiye Etik Sorumlusu Pınar TANILKAN EDES (pinar.tanilkan@engie.com) ile irtibata geçebilirsiniz.

Etik ve Uyum Referans dokumanlarını indirebilir ve inceleyebilirsiniz.


Whistleblower Policy - Turkish 2019

İş İlişkilerine Dair Etik Kurallar

Hediye ve Ağırlama Politikası

ENGIE Vigilence Plan

ENGIE Etik Uygulamaları Kılavuzu

ENGIE Etik Kuralları TR

ENGIE Çıkar Çatışmasının Önlenmesine İlişkin Politika