Haberler ve Medya

ENGIE Bülten Mart 2020

ENGIE KALİBRASYON VE DOĞRULAMA FAALİYETLERİ

Hizmetlerimizden biri olan doğrulama hizmeti kapsamında, Engie Dağıtım – İşletme ve Bakım hizmetleri olarak KIRGAZ Kırşehir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. ve Uşak Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. firmalarına ait RMS-A istasyonu Basınç ve Sıcaklık Transmitterı kalibrasyonlarını sahada gerçekleştirdik.
ENGIE, AD'DEN HEATHROW HAVALİMANI'NA BİYOMETAN TEDARİK EDECEK


ENGIE, % 100 yeşil biyometan ile enerji için İngiltere'deki Heathrow Havalimanı ile işbirliği yaptı.

Anlaşmaya göre ENGIE, Heathrow Havalimanı'na Mart 2022'ye kadar tüm terminallerdeki tüm ölçüm noktalarına biyometan tedarik edecek. Anlaşma ENGIE'nin Heathrow Enerji Merkezine biyometan tedarik ettiği mevcut bir ortaklık üzerine kuruluyor.

ENGIE tarafından sağlanan biyometan, Yenilenebilir Gaz Kaynak Garantisi Şeması (RGGO'lar) altında sertifikalandırılacak ve tamamen AD'den (anaerobik sindirimden) türetilecektir.

Heathrow'un sürdürülebilirlik direktörü Matt Gorman, “İngiltere havacılık endüstrisi en geç 2050 yılına kadar karbon net sıfıra ulaşmak için kesin bir taahhütte bulundu” dedi. “Sektörün her yönünü hızlı bir şekilde karbondan arındırma yolculuğumuzda, karbo nu doğal gaz kaynağımızdan önemli ölçüde uzaklaştırmak için ENGIE ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. bu anlaşma karbon nötr statüsü elde etmemize yardımcı oldu. Diğer şirketleri geçişte bize katılmaya çağırıyoruz. ”

ENGIE İngiltere ve İrlanda'da enerji temini bölüm CEO'su Kevin Dibble, “ENGIE İngiltere'de yeşil gaz tedarikinde liderdir ve Heathrow Havalimanı'nın çevresel etkiyi azaltmak için devam eden dönüşüm hareketini destekleme konusundaki uzmanlığımızı kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

“Bu, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve daha düşük karbonlu bir geleceğe geçmelerine yardımcı olmak için müşterilerimizle çalışma taahhüdümüzü gösteriyor.”

 https://www.bioenergy-news.com/news/engie-to-supply-biomethane-from-ad-to-heathrow-airport/


COVID 19 BİLGİLENDİRME